Фиорентина трябваше да изстрада първата си домакинска победа в Серия А за сезон 2017/2018. У дома на „Артемио Франки” флорентинци имаха мъничко късмет, за да се наложат над Болоня с 2:1 и така показаха, че излизат от кризата.

Първото полувреме абсолютно доказа, че нито един от двата отбора няма да слага акцента върху играта в защита.  В 11-ата минута Сирил Теро можеше да се разпише с глава за гостите след центриране на Кристиан Бираги от пряк свободен удар, а вратарят Антонио Миранте извади топката с атрактивна намеса. По-късно Жордан Верету шутира встрани от дистанция, а после дойдоха ситуациите за Болоня.

Добре организирания тим на Роберто Донадони изпусна шансовете си чрез Симоне Верди и Родриго Паласио, чийто шут от малък ъгъл срещна външната страна на мрежата.

Към края на полувремето домакините отново се активизираха, като Федерико Киеза опита амбициозен шут от далеч, ала мигове по-късно бе много по-близо до гола. Младият талант пробяга почти целия терен, за да шутира на сантиметри покрай целта.

Вече след почивката 19-годишният футболист изцяло се реваншира. В 51-ата минута той получи отляво в пеналта, надигра пазача си и от около 18-19 метра с невероятен фалцов шут порази горния ляв ъгъл – 1:0.

За съжаление на Фиорентина авансът им изтрая едва 2 минутки. Много груба грешка Херман Пецела позволи на Родриго Паласио да изскочи сам срещу вратаря Марко Спортиело и опитният аржентинец го преодоля с изключително мощен шут  - 1:1.

До края на мача „виолетовите” натиснаха много сериозно в търсене на победата и действително я постигнаха. В 70-ата Бираги изпълни ъглов удар отляво по атаката, насочвайки подаването си към далечната греда. Там грешникът Пецела скочи най-високо и нанесе страхотен изстрел с глава. Параболата беше невъзможна за Миранте, който само изгледа как топката каца в мрежата му.

Въпреки всичко Болоня беше тимът, който имаше последната дума. Развръзката можеше да бъде и различна, ако в 86-ата минута Паласио с глава не бе нацелил десния стълб.

Така след лошото начало на сезона Фиорентина записа втора поредна победа в Серия А и събра 6 точки на сметката си, по силата на които е 8-и в подреждането. Болоня остава със само 4 след първите си 4 срещи и е на 10-ата позиция..