Два от отборите в дъното на таблицата в италианското калчо - Дженоа и Салернитана, се сблъскаха един срещу друг на 1/16-финалите в турнира за Купата на Италия.

"Грифоните" постигнаха труден успех с 1:0 и продължиха напред в турнира. Това бе и първа победа на отбора, откакто Андрий Шевченко застана начело на тима от Генуа.

Двата тима опровергаха предположенията за скучен и предпазлив мач, като се втурнаха в атаки от първата минута на срещата. Все пак късметът се усмихна на домакините, които успяха да изтръгнат победата. Това се случи четвърт час преди края, когато Калеб Екубан засече с глава центриране на Яя Калон и заби топката във вратата за 1:0.

На осминафиналите в турнира, Шевченко ще срещне клуба в който се превърна в легенда – Милан. Тимът от Салерно пък ще се концентрира изцяло в борбата си за оцеляване в Серия А.