Вратарят на Рома Войчех Шчесни направи отличен мач за „римските вълци“ при гостуването си на Наполи в мач от 16-ия кръг на Серия А. Стражът на гостите направи няколко ключови намеси, за да запази вратата си суха и в крайна сметка да спечели точката за своя тим. Двубоят на „Сао Паоло“ завърши при резултат 0:0.

Настроението в двата тима преди двубоя бе коренно различно, като гостите от Рома нямаха победа в последните си пет мача, докато футболистите на Наполи загубиха едва един мач в последните си 20.

Последната победа на Рома на „Сан Паоло“ датираше от декември 2011 година, когато столичани се наложиха с 3:1.

Рома успя да отбележи гол в 81-ата минута чрез Даниеле Де Роси, но попадението бе отменено, тъй като при подаването на Рюдигер топката бе напуснала очертанията на терена.

След поделените точки, Наполи заема третата позиция, докато Рома е четвърти, като разликата между двата тима е три пункта.