Сасуоло се наложи с 1:0 над гостуващия Фиорентина в среща от 34-ия кръг на италианското футболно първенство.

Възпитаниците на Джузепе Якини записаха осми мач без поражение в калчото, а с втория си пореден успех събраха 37 точки и се утвърдиха на 13-ото място, като вече са на 9 точки над зоната на изпадащите.

Фиорентина остава девети с 51 точки, след като допусна втора последователна загуба. По този начин "виолетовите" направи грешна стъпка в преследването на шестото място, което дава право на участие в Лига Европа. В момента Фиорентина е на 3 точки зад шестия Милан.

Гостите играха повече от час с човек по-малко, след като Бриан Дабо получи втори жълт и съответно червен картон в 30-ата минута, след като задържа опитващия се да се откъсне Доменико Берарди.

Домакините бързо се възползваха от числения си превес и в 41-ата минута Матео Политано реализира единствения гол с хубав шут от дъгата пред наказателното поле.

Сасуоло продължи да доминира и след почивката, но Политано, Антонио Рагуза и Алесандро Матри пропуснаха да направят успеха по-убедителен от изгодни позиции./ БТА