Сампдория прекъсна серията си от три поредни поражения в Серия А. Генуезци надвиха с 2:0 като гост новака Салернитана. Пет минути преди почивката Федерико ди Такио си отбеляза автогол. В 43-ата минута Антонио Кадрева удвои.

Така Самп събра 12 точки и излезе на 16-о място във временното класиране, докато тимът от Салерно продължава пропадането и е последен с едва 7 точки.

По-добрата игра на гостите даде резултата в 40-ата минута, когато Ди Такио порази собствената си врата. Три минути след това гостите организираха отлична контраатака, при която Фабио Куалярела намери Кандрева, който овладя и с хубав удар матира вратаря за втори път.

След час игра гол на Франческо Капуто беше отменен заради засада.

В другия мач от Серия А, играх по същото време, Венеция надви с 1:0 Болоня далеч от дома с гол на Давид Окереке в 61-ата минута.