Сампдория свали Интер от върха в Серия А, след като „моряците” спечелиха с1:0 в дербито от шестия кръг на първенството.

През първото полувреме двата отбора играха равностойно и опасните положения пред двете врати липсваха.

В 23-та минута Камбиасо можеше да вкара, но ударът му мина в страни от вратата на Сампдория.

В началото на второто полувреме Балотели имаше възможност да се разпише, но пропусна, след което последва опасност пред вратата на Сезар, но той отрази удара на Пацини.

В 59-та минута футболистите на Сампдория имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Поли, но съдията си замълча.

Сампдория взе инициативата в средата на второто полувреме и логично стигна до гол в 72-та минута, когато Манини подаде добре към Пацини, който се възползва от добрата ситуация и прати кълбото в мрежата на Сезар.

В последните десет минути Интер се опита да се добере до изравнителен гол, но удар на Самуел Ето’о мина над напречната греда, а гол на Лусио бе отменен заради положение на засада на бразилеца.

След тази победа Сампдория оглави класирането в Серия А с 15 точки, а Интер остана на втора позиция с 13 преди останалите мачове от кръга.