Сампдория направи обрат от 0:1 до 2:1, за да стигне до победата при гостуването на Интер в мача от 30-ия кръг на Серия А. След това поражение „нерадзурите“ изостанаха значително от третия Наполи и четвъртия Лацио.

Интер създаде първата сериозна опасност в мача в 10-та минута. Вратарят на Сампдория Емилиано Вивиано се намеси решаващо и успя да спаси удара на Евер Банега. След това при добавката Антонио Кандрева пропусна да вкара.

Интер успя да поведе в резултата в 35-та минута след гол на Данило Д'Амброзио.

Сампдория изравни резултата в 50-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Интер Матиас Силвестре продължи с глава към Патрик Шик, който не пропусна отблизо да се разпише във вратата на Самир Ханданович.

Съдията Чели свири дузпа за Сампдория в 84-та минута за игра с ръка на Марсело Брозович в наказателното поле на Интер. Фабио Куалярела бе безкомпромисен от бялата точка в 85-та минута, когато реализира победното попадение за Сампдория.

След този успех Сампдория е девети с 44 точки, докато Интер е шести с 55 точки.