Сампдория победи Каляри с 2:0 в мач от 25-ия кръг в италианската Серия А. Първи гол с екипа на новия си отбор реализира Самуел Ето'о, който по този начин продължи мъките на съперника.

За Каляри това бе трета поредна загуба и шести мач без победа, което оставя тима в зоната на изпадащите с 20 точки. Сампдория пък продължава битката си за евротурнирите като е на шесто място с 39 точки.

В 33-ата минута Луис Муриел центрира отлично за Лоренцо Де Силвестри, който с глава отправи топката успешно към десния ъгъл на вратата.

В 72-ата минута Матиас Силвестър асистира към Самуел Ето'о, който показа голмайсторските си качества и не сгреши от удобната ситуация.

Малко след това гостите утежниха ситуацията си, след като Данило Авелар получи втори жълт картон.