Сампдория успя да осъществи пълен обрат срещу Рома, побеждавайки "вълците" с 2:1 в мач от 19-я кръг на италианското първенство, в който бяха показани и три червени картона.

Сампдория започна срещата доста офанзивно, но домакините бяха наказани от голмайстора на гостите Мирко Вучинич в 18-та минута.

Черногорецът пробяга 60 метра с топката и след това се разписа с мощен удар за 1:0.

Нещата обаче се влошиха за Рома десет минути след началото на втората част, когато Жулио Серджио бе изгонен за фаул в наказателното поле на Рома. Никола Поци изравни от бялата точка за 1:1.

В 77-та минута точно голмайсторът за домакините бе сменен от новото попълнение Кико Македа, който ще играе в Сампдория под наем до лятото от Манчестър Юнайтед.

Изглеждаше, че срещата ще завърши наравно, но Губерти направи 2:1 за Сампдория в 83-та минута.

Това обаче не бе всичко в мача. В последните минути за втори жълти и респективно червени картони бяха изгонени Лучини и Гастадело от генуезкия тим.

Въпреки това, Сампдория оцеля, за да запише изстрадана победа. Така генуезците вече са осми в класирането с 26 точки, докато Рома остава четвърти с 32.