Сампдория отново поведе във временното класиране на Серия А, след като разби с 4:1 като домакин Болоня, в мач от деветия кръг.

Домакините поведоха още в 8-та минута след добре позната комбинация между Касано и Пацини и последният бе точен за 1:0.

„Моряците” удвоиха своята преднина в 17-та минута, когато Пацини подаде към Манини и той прониза за втори път Вивиано.

В 26-та минута Рето Циглер разстреля Вивиано за класическото 3:0 в полза на Сампдория.

Само минута по-късно в 27-та звездата на Болоня Ди Вайо бе изгонен с директен червен картон за реплика към съдията.

Сампдория стигна и до четвърти гол преди почивката, след като в 33-та минута при триходова комбинация Касано подаде към Дзенони, а той намери Манини, който отбеляза второто си попадение в срещата.

Освалдо вкара почетното попадение за Болоня в срещата в 62-та минута, но гостите нямаха сили за нещо повече.

Така Сампдория вече води във временното класиране с актив от 20 точки, а Болоня се намира в зоната на изпадащите с едва 6 точки.