Отборът на Сампдория се изкачи на 8-ото място в класирането на Серия А след победа с 2:1 над СПАЛ. Мачът от 7-ия кръг на италианското първенство се игра на „Луиджи Ферарис".

Сампдория успя да сътвори пълен обрат, за да постигне третия си успех в Калчото.

Гостите откриха в 21-ата минута на мача, след добра атака, Мануел Ладзари стреля от границата на наказателното поле, вратарят на Сампдория изби, топката обаче попадна в Алберто Палоски, който отблизо засече за 1:0.

Домакините обаче върнаха много бързо попадението. В 25-ата минута Фернандо Куалярела свали топката на Карол Линети, който изравни за 1:1.

Тимът на Сампдория оползотвори по-доброто си представяне с попадение в 60-ата минута. В асистент отново се превърна Фернандо Куалярела, който стреля към вратата, стражът на СПАЛ отби топката, тя отново попадна в Куалярела, който обаче този път подаде на Грегъри Дефрел, а той от много добра позиция направи резултата 2:1.

Сампдория е на 8-о място с 11 точки, колкото има и Рома, СПАЛ е на 13-а позиция с 9 пункта. Убедителен лидер в Италия е Ювентус с 21 точки.