Отборите на Сампдория и Удинезе постигнаха важни победи в мачове от 31-ия кръг на Серия А и се утвърдиха в средата на таблицата.

Удинезе взе гостуването си на Кротоне с 2:1. Головете за успеха реализира Де Пол в 41-ата и 74-ата минута, а преди това Сими от дузпа беше върнал интригата в мача. Голмайсторът за гостите беше изгонен в добавеното време на двубоя. След този успех Удинезе е на 11-ото място с актив от 36 точки, а Кротоне е на последното място с 15 т.

Сампдория се справи с Верона, но трябваше да обръща развоя на мача. Първо Дарко Лазович изведе веронци напред в 13-ата минута, както свърши и полувремето, но през втората част с голове на Якуб Янкто, Габиадини от дузпа и Торсби обратът беше факт. След победата Сампдория е на 10-ото място с 39 точки, а Верона е на 9-ото с 41.