Сампдория е първият полуфиналист в турнира за Купата на Италия. Тимът от Генуа се наложи над Удинезе като гост след изпълнения на дузпи.

В редовното време двата тима не успяха да излъчат победител, завършвайки 1:1. Сампдория откри резултата на „Стадио Фриули” в 55-ата минута след попадение на Джампаоло Пацини.

Радостта на гостите обаче трая твърде кратко. Ди Натале успя да възстанови равенството само шест минути по-късно, когато домакините получиха право да изпълнят наказателен удар.

В заключителните минути на мача тимът на Удинезе имаше прекрасна възможност да реши всичко в редовните 90 минути, но този път Ди Натале не успя да преодолее стража на гостите отново от дузпа.

В продълженията на двубоя не се стигна до нови попадения, а при изпълненията на наказателни удари футболистите на Сампдория бяха далеч по-концентрирани и стигнаха до крайното 4:1, което им осигури място в следващата фаза на турнира.