Отборът на Салернитана спечели скъпоценна точка при гостуването си на Аталанта в отчаяната си борба за оцеляване в Серия А.

Салернитана записа три поредни победи в шампионата преди днешния сблъсък, които запазиха живи надеждите за спасение. Преди мача в Бергамо, гостите заемаха 19-ата позиция във временното класиране, но равенството 1:1, ги изкачи с едно място по-нагоре.

В момента тимът е 18-ти, с точка преднина пред предпоследния Дженоа и на две от 17-тия Каляри, който по-рано днес уволни треньора си Валтер Мадзари.

Загубата на две точки от страна на Аталанта пък е сериозен удар за и без това малките надежди на тима за място в европейските клубни турнири.

Салернитана поведе с гол на Едерсон в 27-ата минута, но Пашалич успя да вкара за крайното 1:1 две минути преди последния съдийски сигнал.

След спечелената точка Аталанта заема осмото място в таблицата и се намира на три точки от петата и шестата позиции, които дават право на участие в Лига Европа и Лигата на конференциите.