В мач от 13-я кръг на Серия А Фиорентина победи с категоричното 4:2 Удинезе и по този начин „виолетовите” задминаха „фриуланите” в класирането.

Гостите поведоха в 29-та минута чрез попадение на Флоро Флорес.

През второто полувреме футболистите на Фиорентина направиха пълен обрат. Адриан Муту в 52-та минута изравни резултата от дузпа, след което последва нов гол за „виолетовите” дело на Рикардо Монтоливо в 63-та минута.

След това в рамките на една минута 79-та отново Монтоливо и Алберто Джилардино отбелязаха два гола и направиха още по-внушителна преднината на домакините.

Комото бе изгонен в 82-та минута с директен червен картон и Фиорентина завърши мача с човек по-малко.

Антонио ди Натале оформи крайния резултат в срещата в 83-та минута от дузпа.

След тази победа Фиорентина се изкачи на пето място във временното класиране с 23 точки, докато Удинезе се смъкна на седма позиция с 21 точки.