Рома успя да се съвземе след ужасното поражение от Манчестър Юнайтед през седмицата (1:7) в Шампионската лига и се наложи убедително над Сампдория с 4:0 в мач от 32-я кръг на Серия А. Капитанът на „вълците” Франческо Тоти се отчете с два гола, а по един добавиха Ферари и Панучи.

Рома увеличи и преднината си на втората позиция в класирането на девет точки пред Лацио, след издънката на „небесносините” срещу последния Асколи – 2:2.

Милан демонстрира добра форма като гост на Месина и надделя с 3:1. Кака откри за „росонерите” в 14-та минута, а след половин час игра Фавали направи преднината на тима два гола. Роналдо се разписа за класическото 3:0, а почетния гол за Месина реализира Салваторе Масиело в самия край на мача.

Адриан Муту донесе важни три точки за Фиорентина. С гол на румънеца „виолетовите” победиха Сиена с 1:0. Фиорентина игра повече от 20 минути с човек по-малко, след като Алесандро Гамберини бе изгонен, но въпреки това успя да задържи крехкия си аванс.