Рома взе сладка победа над Милан насред „Сан Сиро” с 1:0, в дербито на 9-я кръг в Серия А.

Попадението, което донесе три точки за „римските вълци” бе дело на Мирко Вучинич, който се разписа в 71-та минута.

Срещата предостави много силни футболни емоции на запалянковците, особено през второто полувреме, когато дойде и развръзката на срещата.

До средата на втората част мачът бе равностоен, но в 71-та минута гостите успяха да поведат в резултата. Прекрасно центриране на Сисиньо в наказателното поле намери Вучинич, който изпревари Неста, засече топката с глава, като я прати в мрежата зад Нелсон Дида.

Емоциите на „Сан Сиро” взеха връх в 80-та минута, когато за втори жълт картон и съответно червен играта за домакините трябваше да напусне Амброзини, а реферът отсъди дузпа за Рома.

С изпълнението на 11-метровия удар се нагърби Роси. Той се опита да бие в стил „Тоти”, копна топката, с намерението да излъже Дида, но опитът му не успя и кълбото не намери мрежата.

Въпреки това до края на срещата „росонерите”, с човек по-малко, не успяха да върнат гола и мачът завърши 1:0 за „вълците”.