Отборът на Рома показа, че загубата от Базел в Лига Европа е единичен случай и „джалоросите” се намират в отлична форма. В мач от 4-тия кръг в Серия А римляните победиха Фиорентина с 3:1 на „Олимпико”, само 10 дни преди мача си срещу българския ЦСКА.

Принцът на Рим Франческо Тоти откри резултата от дузпа в 27-та минута, а отново той само 6 по-късно удвои преднината на своя отбор.

Другата звезда на Рома – Даниеле Де Роси направи резултата класически в края на първата част.

Алберто Джилардино отбеляза почетен гол за Фиорентина в 84-та минута, но за повече нямаше време и така римляните се поздравиха с трите точки.

Във временното класиране Рома е на 11-то място с 6 точки, докато Фиорентина е на шеста позиция със 7.