Отборът на Рома постигна очаквана победа над новака и кандидат за изпадане в Италия Сасуоло. „Вълците“ се наложиха като гост с 2:0, а головете за столичани реализираха Матиа Дестро и Мишел Бастос. Това бе четвърта поредна победа за тима на Руди Гарсия в първенството.

Резултатът бе открит в 16-ата минута, когато Дестро бе точен. Бастос пък вкара първия си гол с фланелката на Рома в продължението на срещата.

Освен с успеха на „вълците“, мачът ще се запомни и със случката, която сътвори елитният рефер Никола Рицоли в средата на първата част. След единоборство в наказателното поле на Рома, Рицоли посочи бялата точка, но след това отмени решението си. Последваха бурни протести от страна на домакините, но те не повлияха на решението на рефер.

Така римляните вече събраха актив от 70 точки и изостават с 11 от лидера Ювентус, но водят с 9 пред третия Наполи. Наполи приема Ювентус в дербито на кръга тази вечер. Сасуоло е на предпоследното място в подреждането с 21 точки.