Рома постигна категорична победа с 4:1 срещу Палермо в мач от 24-тия кръг на Серия А. По този начин поне за едно денонощие „джалоросите” се изкачиха на второ място в класирането, с две точки пред третия Милан. Палермо пък остана пети с 37 точки.

Резултатът бе открит в 33-та минута от Матео Бриги, който се възползва от пас на Франческо Тоти. При този резултат завърши и първото полувреме.

В 53-та минута Жулио Баптища удвои преднината на своя отбор, като асистент този път бе другият голмайстор Бриги.

Италианецът ознаменува доброто си представяне и с втория си гол в мача в 62-та минута, когато вкара за 3:0.

В 80-та минута бе отсъдена дузпа за Палермо, която бе реализирана от Фабрицио Миколи. Само три минути по-късно обаче Джон Арне Рийзе оформи крайното 4:1 за Рома.