В мач реванш от полуфиналите на турнира за Купата на Италия Катания завърши 1:1 с Рома и по този начин „вълците” се класираха за финала, където техен съперник ще бъде Интер.

Старши треньорът на столичани Лучано Спалети даде възможност за изява на доста от резервите в отбора, което даде възможност на отбора на Катания да се противопостави на своя съперник.

В 26-та минута Изко фаулира Вучинич в наказателното поле на Катания и съдията Морганти даде дузпа в полза на Рома.

Минута по-късно наказателният удар бе реализиран от Акуилани, който не остави никакви шансове на вратаря на домакините Бизари.

В 29-та минута отборът на Катания успя да изравни резултата, а автор на гола бе Силвестре.

До края на мача домакините се опитаха да постигнат положителен резултата, но футболистите на Рома успяха да устискат скъпоценното за тях равенство, което ги прати на финала за Купата на Италия.