В мач от 20-я кръг на Серия А Рома срази с 3:0 като гост Наполи в един от най-интересните сблъсъци през уикенда.

„Вълците” поведоха още в 18-та минута чрез Филип Мексес, а Жуан удвои преднината на своя отбор в 32-та минута. Крайното 3:0 за Рома оформи Мирко Вучинич в 50-та минута.

Лацио се изложи, след като загуби с 1:4 при домакинството си на Каляри. Томазо Роки даде гол аванс за „орлите” в 3-та минута, но Джеда обърна развоя на мача с две попадение в рамките на три минути – 6 и 9.

До края на първото полувреме гостите от Каляри успяха да вкарат нови две попадение и да убият интригата в срещата, като се разписаха Аквафреска от дузпа в 21-та минута и Матри в 41-та минута.

Томазо Роки и Мауро Сарате пропуснаха две дузпи за Лацио в 44-та и 52-та минута.

Лацио завърши мача с човек по-малко, след като Фирмани бе изгонен с директен червен картон в 73-та минута.