Рома спечели дербито на Рим срещу Лацио с 3:2. Двубоят на „Стадио Олимпико” бе изключително интересен и динамичен и предложи невероятни емоции на зрителите, изпълнили до краен предел съоражението.

Резултатът откриха гостите с попадение на Томазо Роки в 12-тата минута.

Радостта на „небесносините” обаче трая само 7 минути след като бившата резерва на Валери Божинов в Лече Мирко Вучинич изравни с красив изстрел.

В 42-рата минута „римските вълци” направиха обрата пълен. Страхотна комбинация между Мексес и Мансини завърши с гол на бразилеца, който донесе преднина за своя отбор на полувремето.

Симоне Перота направи преднината на Рома още по-комфортна в 56-тата минута след пас на Мирко Вучинич.

Кристиан Ледезма направи 2:3 в 69-тата минута и по този начин върна надеждите на Лацио поне за равенство.

До края на срещата „светлосините” упражниха натиск пред вратата на Дони, но до нов гол не се стигна и по този начин Рома взе ценните 3 точки в градското дерби.

Рома е на 2-ро място в класирането на Серия А, с 3 точки зад първия Интер. Лацио пък се намира на незавидната 14-та позиция с едва 10 точки.