В римското дерби от 12-я кръг на Серия А Рома победи Лацио с 1:0 и по този начин прекъсна негативната си серия.

Домакините имаха първи възможност да отбележат гол, след като в 19-та минута Панучи подаде на Вучинич, който стреля опасно, но Карисо демонстрира рефлекса си и спаси.

Футболистите на Лацио имаха шанс в 36-та минута да отбележат гол, след като Пандев подаде на Роки, който стреля от воле, но над вратата на Рома.

В 50-та минута Франческо Тоти подаде на Жулио Баптища, който с глава прати топката в мрежата на Карисо за 1:0.

Две минути по-късно Сарате стреля опасно с глава, но топката мина на сантиметри от напречната греда на Дони.

Македонският национал Горан Пандев можеше да изравни резултата в 64-та минута, но изстрелът му мина в страни от вратата на „вълците”.

Криситиан Ледесма бе изгонен в 66-та минута за грубо нарушение срещу Жулио Баптища и Лацио остана с човек по-малко.

Роки и Пандев имаха възможност да изравнят до края на мача, но това така и не стана.

Отборът на Рома също завърши мача с 10 човека, след като Симоне Перота бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Розенал.

След тази победа Рома вече има 11 точки, но продължава да е на 17-о място, докато Лацио запази петата си позиция с актив от 22 точки.