Отборът на Рома се класира трудно за четвърфиналите на Купата на Италия. „Вълците“ се наложиха трудно с 2:1 над Емполи в двубой, който бе решен с продължения.

Съставът на Рома, който бе домакин в срещата, имаше превес и контролираше мача, а резултатът бе открит още в 5-ата минута от Хуан Итурбе – 1:0.

Крехкият аванс бе опазен почти до края на срещата, когато Симеоне Верди върна с огромна сила интригата, след като изравни – 1:0.

До края на редовното време равенството се запази, което вкара мача в продължения. Там Рома бе значително по-активният отбор. Домакините създадоха много положения, а в 114-ата минута бе отсъдена дузпа в полза на „вълците“. С нелеката задача за изпълнението се нае Даниеле де Роси, и не сгреши – 2:1. Така бе поставена точка на спора.