Рома допусна загуба с 0:2 от Лацио в първия мач от полуфиналите за Купата на Италия. По този начин "вълците" усложниха и без това тежката си задача да се класират за финала на турнира.

Играчите на Рома не играха особено убедително, а Лацио се възползва от това. Сегерй Милинкович-Савиш и Чиро Имобиле се погрижиха да донесат комфортен аванс на своя тим.

Савич откри сметката на "бианкочелесите" в 29-ата минута. Той изненада защитата в гръб и вкара от близко разстояние с 1:0.

В 68-ата минута Чиро Имобиле вкара топката във вратата на Алисон, но реферът не зачете попадението заради засада.

Въпреки това в 78-ата минута Имобиле отново се добра до мрежата на "вълците". След добър пас на Балде Кейта и грешка в защитата на Рома, италианецът се разписа за 2:0.