Вицешампионът Рома не успя да победи у дома новака Чезена и направи 0:0 в първата си среща от Серия А за новия сезон.

Очаквано вълците владееха инициативата на Олимпико срещу скромните си гости, които играят в елитния ешелон на Италия за първи път след цели 19 години отсъствие.

През първото полувреме домакините изпуснаха доста положения, като герой за Чезена бе вратарят Франческо Антониоли, който в края на миналия век пазеше вратата именно на Рома и той отчая играчите на Клаудио Раниери с перфектните си намеси.

Новаците се поокопитиха през втората част и опитаха някои опасни атака, въпреки че джалоросите отново имаха игрово превъзходство, но така и не стигнаха до гол и срещата завърши при нулево равенство.

Преди началото на срещата пък имаше големи струпвания на фенове на входовете на Олимпико, тъй като за да влезе на стадиона всички привърженици трябваше да имат карт за идентификация, с които да бъдат следени от полицията.

По-рано днес Дженоа победи трудно Удинезе с 1:0 като гост в срещата, с която бе официално открит сезон 2010/2011 в Серия А.