Рома записа драматична победа с 4:3 над Катаня в първи мач от 36-ия кръг на италианската Серия А. Победният гол за възпитаниците на Лучано Спалети дойде в последната минутна на мача и бе дело на ветерана Кристиан Панучи.

Домакините откриха още в самото начало чрез Перота, който бе точен в 12-ата минута. Само три по-късно обаче Катаня възстанови равенството след попадение на Тедеско.

До края на първата част Рома обаче отново взе преднина, този път с два гола, след точни удари на Вучинич и Перота, който записа втория си гол в мача.

През второто полувреме гостите излязоха на терена далеч по-мотивирани и гол веднага след подновяването на играта объркаха плановете на домакините. Маскара намали за 2:3 в 47-ата минута, а Моримото направи 3:3 18 минути преди края.

Ветеранът Кристиан Панучи осигури трите точки за своя тим с гол в последните секунди. Рома заема шесто място в подреждането и ще остане там независимо от останалите резултати в кръга. Катаня пък е малко над чертата.

По-късно тази вечер е двубоя Удинезе – Милан.