Рома излезе начело в Серия А, след като в първи мач от втория кръг победи като гост Емполи с 1:0.

Единственото попадение, което се оказа и победно падна в 45-ата минута. Луиджи Сепе прониза собствената си врата и донесе успеха на римляните.

Рома започна енергично срещата и в 11-ата минута Сепе се наложи да отбива удар на Флоренци. Две минути по-късно Майкон центрира в наказателното поле на домакините, но никой не успя да засече топката във вратата на Емполи.

В 34-ата минута Де Санктис улови удар на Тавано, а две минути по-късно и Верди пробва мерника си.

В 41-ата минута Майкон нацели гредата, а в този епизод Пянич поиска дузпа, след като топката се удари в ръката на бранител на домакините, но такава не беше отсъдена.

В 45-ата минута Наинголан стреля от 20 метра, топката от гредата се удари във вратаря на домакините и влезе в мрежата.

През втората част и двата състава имаха положения за реализиране на попадения. В 57-ата минута Майкон стреля във вратаря, а в 72-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, но съдията си замълча, а наставникът на домакините беше отстранен за протестите си.

До края на срещата домакините пробваха да стигнат до изравняването и точката, но това не стана и Рома е лидер с 6 точки.

Емполи са последни с две поражения и без отбелязан гол.