Рома записа поредната си домакинска победа, побеждавайки с 2:0 Реджина в среща от 22-ия кръг на Серия А.

В 21-ата минута апитанът на вълците Франческо Тоти центрира от корнер към далечната греда, където ветеранът Кристиян Панучи с глава простреля вратаря на гостите Андреа Кампаньоло.

По време на двубоя играчите на Рома отправиха цели 34 изстрела по-посока на вратата на съперника, седем, от които точни, но противно на логиката Реджина можеше да изравни в 68-ата минута, когато гол на Барето бе отменен заради засада.

Четвърт час преди края Амантино Мансини сложи точка на спора, пращайки в мрежата избита от Кампаньоло топка след изстрел на Людовик Жюли.

Рома съкрати на пет точки преднината на водача Интер, който утре гостува на Катания на остров Сицилия.