Рома записа класическа победа над Парма, а изненадата през този сезон Фиорентина си взе точка от двубоя срещу Ювентус в срещите играни днес от седмия кръг на италианската Серия А.

Капитанът на Рома Франческо Тоти отново показа класа и вкара две от попаденията за „вълците” в мача. Още във втората минута той успя да изведе своите напред.

В 21-та Мансини удвои, а в 83-та соченият за секссимвол в Италия футболист вкара и втория си гол. Домакините обаче трябваше да играят с човек по-малко, след като още в 26-та минута Коради напусна терена, след като получи два жълти картона.

Старата госпожа” обаче не успя да задържи преднината си от един гол и в края на мача, бе изненадан от Фиорентина за крайното 1:1. Резултатът бе открит в 23-та от Якуинта, а минута преди да изтече редовното време на двубоя румънецът Муту попадна в прегръдките на своите съотборници, след като бе точен от дузпа.