Рома разгроми новака Карпи с 5:1 в двубой от 6-ия кръг на Серия А. Головата фиеста за "вълците" беше подхваната от Константинос Манолас, който с удара си не остави шансове на вратаря на Карпи. Това се случи в 24-ата минута на срещата.

Четири минути по-късно с перфектен удар Миралем Пянич се разписа и удвои. До почивката и Жервиньо се разписа за класическото 3:0. Марко Бориело успя да се разпише, за да намали резултата до 1:3.

През второто полувреме Мохамед Салах се разписа в 51-ата минута, а в 68-ата минута домакините направиха резултата 5:1.

Гостите не успяха да реализират и дузпа в 77-ата минута, след като Матос не успя да преодолее Де Санктис. В 87-ата минута Матос опита да се реваншира за грешката си, но не сполучи.

Така Рома излезе на 3-ото място в класирането с актив от 11 точки, но с мач повече от Сасуоло, който има същия точков актив. Карпи са предпоследни (19-о място) с две точки.