Тимът на Рома игра доста твърд мач срещу Сампдория в късния двубой от Серия А. Срещата завърши 0:0, за което трябва да съжалява повече противникът на ЦСКА в Лига Европа.

Родриго Тадей напусна с контузия малко преди края на срещата. През първото полувреме Даниеле Де Роси обърна единия си глезен, но изненадващо продължи до края на мача. Като цяло острите влизания не бяха рядкост.

Според вестник „Гадзета дело Спорт”, Франческо Тоти е най-добре представилия се футболист от Рома срещу Самп. Капитанът получи оценка 6.5, като според анализаторите единственият му недостатък е, че не е реализирал гол.

Със същата бележка е оценено и представянето на Вучинич, Перота, Касети и Де Роси. Останалите от Рома са получили шестици.

Очаква се за мача срещу ЦСКА в София Рома да спести сили на голяма част от своите титуляри. В неделя тимът има ключов мач в борбата за четвъртото място, което дава право за участие в Шампионската лига. На „Олимпико” гостува Парма с Валери Божинов.