Клаудио Раниери започна кариерата си начело на Рома с трудна победа с 2:1 при гостуването на Сиена в среща от третия кръг на Серия А.

Домакините поведоха в резултата в 26-ата минута с попадение на Масимо Макароне и запазиха преднината си до 73-ата минута, когато френският бранител Филип Мексес изравни за вълците.

Решителна се оказа 79-ата минута на срещата, в която Сиена остана с човек по-малко, след като Пол Кодреа бе изгонен с втори жълт картон. Победния гол за джиалоросите вкара влезлият като резерва Джон Арне Рийзе. Бившият футболист на Ливърпул се разписа в добавеното време на срещата.

Контузия в състава на съперника на ЦСКА в Лига Европа получи Матео Бриги, който бе заменен принудително от Жулио Баптища още в 16-ата минута.

Съставът на Рома: Жулио Сержо, Касети, Мексес, Жуан (61’- Рийзе), Бурдисо, Тадей, Де Роси, Писаро, Бриги (16’- Баптища, 71’-Вучинич), Перота, Тоти.