Рома не успя да победи чешкия Виктория Пилзен и завърши наравно 1:1 във втората си контролна среща от предсезонната подготовка. Двубоят се игра на базата Рисконе ди Брунико пред около 2500 зрители, а „вълците” бяха във формация 4-4-2.

Матео Бриги и Стефано Губерти бяха парирани в различни ситуации, а Бриги удари и греда. Точно преди почивката Виктория Пилзен поведе в резултата с попадение на Петржела.

Капитанът на Рома Франческо Тоти бе заменен през второто полувреме, а тимът му се нуждаеше от автогол, за да постигне равенството. Давид Пизаро центрира от корнер, а топката се отклони в Хайовски за крайното 1:1.

Фракция от фенове на Рома отново протестираха срещу президента на клуба Росела Сенси, като я призоваваха да продаде отбора.