Рома се изравни на върха в подреждането на Серия А Ювентус с актив от 18 точки. Римските "вълци" победиха в първа среща от 7-ия кръг Киево у дома с класическото 3:0.

Матиа Дестро откри резултата в 5-ата минута, засичайки подаване на Пянич от корнер и прати топката в мрежата на Барди с премерен удар под гредата.

Домакините стигнаха до второто попадение в 25-ата минута. Тоти с отличен диагонален пас намери Адем Ляич на десния фланг, Адем навлезе в наказателното поле и пушечен изстрел прати топката в далечния ъгъл.

В 31-ата минута Дарио Дайнели задържа в наказателното поле Де Роси след центриране от корнер и последва дузпа за Рома. Зад топката застана Тоти и направи резултата 3:0.

През втората част срещата просто се доиграваше и в крайна сметка нови голове не паднаха.

Така Рома ще чака двубоя на Ювентус със Сасуоло, който е от 21:45 часа, за да разбере дали ще излезе начело или ще е втори.