Рома победи Удинезе като гост с 3:1 в мача от 33-я кръг в италианското Калчо. С победата „вълците” притиснаха Интер максимално в борбата за първото място, след като са само на една точка от временните водачи, които по-късно тази вечер се изправят срещу Фиорентина.

Всичко по интересно в мача се случи през втората част, когато паднаха и четирите гола. Домакините поведоха в началото на второто полувреме. В 51-та минута Досена подхвана атака от ляво, пусна към далечната греда, където Ди Натале отблизо вкара за 1:0.

След попадението обаче последваха силни минути за гостите, които не оставиха никакъв шанс на своя противник. Първо в 64-та минута Вучинич овладя паса на Писаро на гърди и след това с хубав удар прати топката във вратата на домакините за 1:1.

Вълците” осъществиха пълен обрат в 70-та минута. Де Роси намери Тадей с хитър пас, след което бразилецът премести технично топката си на левия крак, изстрелът му намери напречната греда и после мрежата на Удинезе2:1 за Рома.

Крайният резултат оформи Жули в самия край на мача. Той преодоля стража на гостите в 90-та минута за 3:1.