Рома изпусна да победи Ювентус в голямото дерби от четвъртия кръг на италианската Серия А, след като двата отбора завършиха 2:2.

Трезеге откри резултата в полза на гостите в 17-та минута. В края на първото полувреме се развихри звездата на „вълците” Франческо Тоти, който се разписа на два пъти в 30-та и 36-та минута.

Второто полувреме започна с пропусната дузпа от страна на Дел Пиеро. Рома се опита да стигне до трети гол във вратата на Буфон, но той се представи блестящо и спаси удари на Тоти, Мансини, Жули и Жуан. В 88-та минута Якуинта успя да се разпише с глава и оформи крайния резултат в срещата.

Емполи и Наполи не успяха да си вкарат гол и завършиха 0:0, докато Каляри загуби с 0:1 от Палермо. Единственото попадение в срещата отбеляза Дзакардо в 15-та минута.

Фиорентина победи като гост с 1:0 Катаня, като победата за виолетовите донесе Муту в 4-та минута. Домакините завършиха мача с човек по-малко, след като Баяко бе изгонен в 79-та минута.