Футболистите на Рома, които през цялата изминала седмица се оплакваха, че незаслужено шампионът Интер се е добрал до равенство с тях, изляха гнева си върху Парма и победиха с категоричното 4:0 в първата среща от 26-ия кръг на Серия А.

Младата надежда на вълците Алберто Акуилани откри резултата в 27-ата минута, а малко след почивката Джулио Фалконе си отбеляза куриозен автогол, след като от въздуха засече центриране отдясно в своята врата.

Капитанът на домакините Франческо Тоти се разписа във втори пореден мач десет минути преди края с удар от границата на наказателното поле. Черногорецът Мирко Вучинич оформи крайното 4:0 секунди преди последния съдийски сигнал след грешка в защитата на Парма.

Рома скъси на шест точки преднината на водача Интер, който утре има тежко гостуване на Наполи. Парма е на 15-а позиция с две точки повече от изпадащите.