Рома оглави класирането в Серия А пет кръга преди края на сезона, след като победи като домакин с 2:1 Аталанта в среща от 33-ия кръг.

С голове през първото полувреме на Мирко Вучинич и Марко Касети Рома записа 17-та победа за сезона и няма загуба в последните си 23 мача.

Така "вълците" излязоха начело в класирането с 68 точки, една повече от шампиона Интер и четири пред Милан.

За Аталанта точен бе Симоне Тирибоки в 53-та минута.

В събота Интер завърши 2:2 с Фиорентина, а днес третият Милан записа 2:2 у дома срещу Катания.

Милан отстъпваше с 0:2 след първите 45 минути, но с две попадения на Марко Бориело през втората част стигна до точката.

За Катания се разписаха Макси Лопес и Адриан Ричиути.

Лацио също губеше с 0:2, но стигна до победата с 3:2 като гост на Болоня, а Ювентус се наложи с минималното 1:0 над Каляри с гол на Джорджо Киелини в 35-та минута.

Болоня поведе с 2:0 още в 16-та минута след попадения на Роберто Гуана и Даниеле Портанова, но в края на първото полувреме Стефано Маури върна един гол.

През втората част Андре Диас в 63-та и Томазо Роки в 68-та донесоха победата на Лацио.

Четвъртият в класирането Палермо победи с 3:1 Киево като Фабрицио Миколи се отличи с два гола.

Гостите откриха резултата чрез Маркос Ариел Де Паула в 18-та минута, но 10 по-късно Хавиер Пасторе изравни.