Рома отново се издъни в Италия, след като не успя да надвие Торино в мач от 16-я кръг в италианската Серия А. Мачът завърши 1:1, а спечелената точка върна „вълците” на второто място във временното класиране, но на 4-ри точки от Интер, който се изправя по-късно днес срещу Каляри.

Фиорентина също не успя да вземе трите точки от своя мач днес, като завърши 2:2 със Сампдория.

Домакините откриха резултата с попадението на Гасталдело в 18-та минута, като още през първото полувреме „виолетовите” успяха да изравнят. 1:1 направи Муту в 39-та минута.

Втората част също предложи голови емоции на запалянковците. В 57-та минута Донадел направи пълен обрат за момчетата на Чезаре Прандели и отбеляза за 2:1. Касано обаче донесе точката за своя тим в 69-та минута и оформи крайното 2:2.