Отборът на Рома постигна трудна победа над Дженоа в последен мач от 27-ия кръг на италианската Серия А. „Джалоросите“ се наложиха с 3:1 на своя „Олимпико“ след голове на Франческо Тоти, Симоне Перота и18-годишния юноша на клуба Алесио Романьоли.

Рома поведе в резултата още в 16-ата минута след гол на капитана Франческо Тоти от дузпа. Въпреки попадението, което получи Дженоа, гостите показаха зъбите си, организирайки няколко опасни атаки към вратата на Рома.

Изравнителния гол за „грифоните“ дойде три минути преди почивката, когато гостите също стигнаха до дузпа. Зад топката застана Марко Бориело, който не сгреши, стреляйки прецизно в левия ъгъл на вратата. След гола си Бориело не изрази радостта си в знак на уважение към бившия си клуб.

В началото на второто полувреме Рома упражни натиск, който доведе до попадение в 58-ата минута. 18-годишният Алесио Романьоли (на снимката) се разписа с глава след центриране от корнер. Това бе първи гол за юношата на „римските вълци“, който не скри емоциите си и се разплака.

В 78-ата минута Куцка от състава на гостите получи втори жълт картон след спречкване с капитана на домакините Франческо Тоти, който също бе официално предупреден. Две минути преди края Симоне Перота вкара красив гол за 3:1, с което оформи крайния резултат.