Отборът на Рома постигна лесна победа над Ливорно в мач от 20-ия кръг на италианската Серия А. „Римските вълци“ не срещнаха почти никаква съпротива от гостите и резултатът 3:0 бе най-малкото, с което си тръгна тимът на Ливорно.

Въпреки че наставникът на Рома Руди Гарсия даде почивка на част от основните си футболисти, домакините решиха нещата в своя полза още през първото полувреме. Футболистите на Рома създадоха куп положения пред противниковата врата, но успяха да отбележат само два гола.

Резултатът бе открит в Матия Дестро още в 6-ата минута, а 30 по-късно Кевин Строотман покачи на 2:0, с което до голяма степен предреши крайния победител в мача. От своя страна футболистите на Ливорно почти не затрудниха вратата на домакините.

През второто полувреме Адам Ляич оформи крайното 3:0 с точно изпълнение в 78-ата минута.

Така Рома се доближи на пет точки от лидера Ювентус, който по-късно тази вечер приема Сампдория във втория мач от днешната програма на Серия А. Останалите мачове са утре.