Футболистът на Милан Робиньо смята, че една съдийска грешка може да реши съдбата на титлата. Нападателят визираше случилото се по време на двубоя с Ювентус, когато главният арбитър не зачете редовно попадение за „рособерите“.

Милан и Ювентус завършиха наравно 1:1 в голямото дерби на Серия А. Двата отбора си поделиха по едно полувреме и равенството като че ли изглежда заслужен резултат. Антонио Ночерино даде преднина на Милан в 15-а минута, а Алесандро Матри вкара за 1:1 в края на мача.  През първото полувреме, след центриране от корнер, Съли Мунтари стреля с глава, Джанлуиджи Буфон достигна до топката и я изби, но след като тя бе преминала голлинията му с целия си обем.

„Това беше толкова ясно и е невероятно, че голът не беше зачетен. Това може да реши Скудетото“, заяви след мача Робиньо.