Резервите на Милан загубиха с 2:3 от Удинезе в мач от 37-мия кръг на Серия А. По този начин „росонерите” останаха на трето място във временното класиране, но утре Лацио посреща Парма и римляните имат шансове да се изкачат на трета позиция. Удинезе пък са девети с 49 точки.

Старши треньорът на домакините Карло Анчелоти заложи в тази среща изцяло на резерви в предвид, че на неговия отбор му предстои финал за Шампионската лига в сряда срещу Ливърпул. Асамоа Гиан откри резултата за гостите в 10-та минута, но до края на първото полувреме домакините успяха да изравнят чрез Гюркюф в 36-та минута.

През вторите 45 минути отново „фриуланите” стигнаха първи до гол. В 53-та минута бе точен Ди Натале, но четири по-късно ветеранът Костакурта изравни от дузпа. Победното попадение реализира в 61-та минута Барето.