Българското крило Радослав Кирилов вкара победния гол за новия си тим Зюдтирол в 1-ия кръг на турнира за Купата на Италия. Отборът от Болцано се наложи с 1:0 над Матера като гост и в следващия етап ще срещне Пескара. Именно роденият в Симитли бързак осигури успеха с точен изстрел във 2-ата минута.

Срещата ще се запомни и с двете дузпи, които съдията даде на домакините. Първата обаче беше спасена от вратаря на Зюдтирол, а при второто изпълнение топката мина над горната греда.

Защитникът Масимилиано Талиани изсипа дълъг пас в полето на домакините, където Кирилов се стрелна яростно и с диагонален удар не остави надежди на вратаря Марино Бифулко. В края на първата част българинът отново използва бързината си, но този път стражът на домакините се справи.

И двата отбора през новия сезон ще играят в Лега Про, третото ниво на футбола. Зюдтирол обаче е в северната група, а Матера в южната./БТА