ПСВ Айндховен стигна до финала на турнира за Купата на руските железници в Москва. Холандския тим се наложи над Милан след изпълнение на дузпи, тъй като редовното време завърши при резултат 0:0.

Двата отбора не показаха класата, която е привична за тези отбори, а част от местните руски коментатори дори отбелязват, че някои от феновете са останали разочаровани от играта на звездите в редовното време. Въпреки това изпълнението на дузпи върнало настроението по трибуните. Холандците стигнаха до финала на приятелския турнир след 4 точни удара от бялата точка, срещу само 3 за Милан.

На няколко пъти Дида спаси своя отбор от поражение още в редовното време. Въпреки това „росонерите” имаха своите възможности за гол. Кака дори можеше да реши срещата още в 9-та минута, но не бе точен в завършващия удар към мрежата на ПСВ.

На финала на турнира в руската столица ПСВ Айндховен ще срещне победителя от двойката Локомотив Москва – Реал Мадрид.