Пълен провал претърпя звездната селекция на Милан при гостуването си на новака Чезена. „Росонерите” загубиха с 0:2 мача от втория кръг на Серия А.

Новата звезда на Милан Златан Ибрахимович няма да запомни с нищо добро дебюта си, след като за 90 минути се отчете с пропуск от бялата точка в 85-та минута.

Дебют за „росонерите” направи и Робиньо, който се появи в игра в 55-ата минута на мястото на Роналдиньо.

Два гола на Пато бяха отменени след много спорни съдийски отсъждания. В първото положение бе свирена много дискусионна засада на бразилеца, а във втората ситуация съдията видя, че нападателят играе с ръка, но в действителност това бе втора грешка на арбитъра.

Домакините разчитаха на контраатаки и надхитриха именития си противник с две попадение през първото полувреме на Ерион Богдани в 30-та минута и Джакерини в 43-та.

Каляри нанесе унизителна загуба с 5:1 на вицешампиона Рома.