Преследвачите на Ювентус за първото място в Серия А Рома, Наполи и Лацио взеха мачовете си от 20-ия кръг и се доближиха до лидера.

Рома се наложи над Удинезе с 1:0 и се доближи на една точка от Ювентус, който обаче е изиграл с два мача по-малко. Още в 12-ата минута Раджа Наинголан откри резултата. След добър пас на Кевин Струутман, Раджа наниза топката във вратата.

Римляните имаха шанс да увеличат преднината си 6 минути по-късно, когато реферът отсъди дузпа в тяхна полза, но Един Джеко не успя да я реализира.

Наполи взе трите точки от срещата с Пескара, побеждавайки с 3:1. Лоренцо Тонели, Марек Хамшик и Дрийс Мертенс реализираха по едно попадение. Почетния гол за Пескара бе дело на Джанлука Капрари. Така неаполитанци станаха трети с 41 точки.

Лацио стигна до пълен обрат над Аталанта и се поздрави с успеха с 2:1. Двете попадения за реализираха Сергей Милинкович-Савич и Чиро Имобиле. Лацио е 4-и с 40 точки.