Лидерите в Серия А Интер и Рома постигнаха категорични победи в мачовете си от поредния кръг и по този начин продължават борбата помежду си за първото място.

Шампионът Интер победи градския съперник на Рома, Лацио с класическото 3:0. Резултатът на „Сан Сиро” откри Златан Ибрахимович в 22-рата минута след точно изпълнена дузпа за нарушение срещу Майкон.

Бразилецът пък си отмъсти в 33-тата минута, когато удвои преднината на „нерадзурите”. Бившият нападател на Каляри Давид Суазо оформи крайното 3:0 с гол в 55-тата минута.

Рома пък победи с 2:0 отбора на Каляри. В герой на срещата се превърна бразилската звезда на „вълците” Родриго Тадей, който отбеляза и двата гола за своя отбор в рамките на 8 минути – между 28-мата и 36-тата.

След поредните победи Интер и Рома покачиха преднината си пред преследвачите Ювентус и Удинезе. „Нерадзурите” са първи с 34 точки, следвани от Рома с 31.